Berry van Berkum, Dirk Luijmes, Jetty Podt, orgel
Rik Luijmes (verteller) & TheaterGroep Greppel

Een toast, taart en slingers
Bij een verjaardagsfeest horen een toast, taart en slingers. Maar bij een 250ste verjaardagsfeest van het König-orgel hoort bovendien muziek. Samen met verteller Rik Luijmes kijken de Nijmeegse organisten Berry van Berkum, Dirk Luijmes en Jetty Podt in een theatraal concert terug op de geschiedenis van het orgel en de tijd waarin het heeft geleefd.
Wil je het König-orgel een verjaardagscadeau schenken?
Adopteer dan een orgelpijp of doe een donatie voor de grootschalige restauratie van het grootste instrument van Nijmegen!
Klik hier voor meer informatie.
Concertzomer 2026 Nijmeegse Orgelkring
Elk jaar organiseert de Nijmeegse Orgelkring de Concertzomer. Vaak staat een bekende jubilerende componist voor orgel centraal in de Concertzomer van de Nijmeegse Orgelkring. Dit jaar geven ze de honneurs aan een dichter/schrijver en een componist van orkestmuziek. Het is 150 jaar geleden dat Rainer Maria Rilke werd geboren. Maar hoe vertaalt zijn geboorteverjaardag zich naar een orgelconcert? Alle organisten hebben vrijblijvend de uitnodiging gekregen om een passend gedicht of tekst van Rilke bij het concertprogramma te kiezen en voor te dragen.
