Beiaardconcert
19 juni
Katarzyna Takao Piastowska

Wanneer:
donderdag 19 juni 2025
van 19:30 tot 20:30
Thema:
concert
Entree:
Vrij
Beiaardconcert
19 juni
Katarzyna Takao Piastowska

Katarzyna Takao Piastowska

Katarzyna Takao-Piastowska (1981) is een muzikant uit Polen en stadsbeiaardier in Emmerich am Rhein, Duitsland. Ze studeerde muziektheorie en compositie en ontving in 2005 haar masterdiploma aan de Muziekacademie in Gdansk, Polen. Na haar studie in 2005 ontving ze de Huygens-beurs en nam ze deel aan een project voor beiaarduitvoering en klokkenspel in de Nederlandse Carillon School in Amersfoort, Nederland, waar ze studeerde bij Arie Abbenes, Jaques Maassen en Henk Verhoef. Van 2006 tot 2008 studeerde ze beiaarduitvoering met Geert D'hollander aan de Roosevelt Academie in Middelburg, Nederland. In 2008 en 2015 won ze de eerste prijs op de beiaardwedstrijd in Middelburg en Goes. In 2013 won ze samen met haar echtgenoot, Toru Takao, de 2e prijs op de Duo beiaardwedstrijd in Zwolle, Nederland. (De eerste prijs werd niet gegeven). In 2015 studeerde ze af aan de Koninklijke Beiaardschool Jef Denyn in de klas van Koen Van Assche in Mechelen, België. Momenteel woont Katarzyna in Duitsland.

Programma:

Popular melodies arranged for carillon
A Song from polish cabaret repertoire: Kuplety Starszych Panow ,, Starsi Panowie Dwaj ” in B flat Major ( 2 Old Gents)
Jerzy Wasowski (1913-1984)
Arr. by Kasia Takao

La vie en rose Louis Guglielmi (1916-1991) / Edith Piaf ( 1915-1963) arr. Toru Takao
Hymne a l´amour Edith Piaf ( 1915-1963) / Marguerite Monnot (1903-1961) arr. K. Takao

Arrangements of baroque and classical music for carillon

Sonate in d for violin and basso continuo, No.1 K. 77 Domenico Scarlatti (1685-1757) arr. Levina Pors
From Oper Magic Flute: ‘‘Der Vogelfänger bin ich ja‘‘ Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
arr. K. Takao
Divertimento 1 Op.1, No. 1 Fernando Sor (1778-1839) arr. K. Takao

Arrangements of romantic music for carillon

Mazurka Op. 63, No.3 Fryderyk Chopin (1810-1849) arr. Marco de Goeij
Ave Maria Camille Saint Saens (1835-1921) arr. T. Takao
Piesn ,,Hulanka” (Drinking Song) Op.74, No.4 Fryderyk Chopin (1810-1849)
arr. K. Takao
,,Les Contes d’Hoffmann´´ : -,,Barcarolle´´ Jacques Offenbach (1819-1880) arr. T. Takao

Original Carillon Music

3 Klangstücke für Carillon op. 31 Franz-Michael Deimling (1953)
Ludus Modalis VIII ,,Dreaming´´ (in Ravel style) Geert D´Hollander (1965)

In juni, juli en augustus klinken de beiaardconcerten op de
St. Stevenstoren in Nijmegen.
Elke donderdag in juni, juli en augustus (met uitzondering van 17 juli) om 19.30 uur worden concerten gegeven door gastbeiaardiers uit het buitenland en Nederland. Ook tijdens de Vierdaagse hoef je het carillon niet te missen: op zondag 13 juli om 12.30 uur en op maandag 14 juli om 11.00 uur.Uiteraard wordt De Vierdaagsemars ten gehore gebracht!

De beiaard van de St. Stevenstoren bestaat uit 48 bronzen klokken opgehangen in de lantaarn. De oudste en de grootste beiaardklok is gemaakt in 1566 door Peter en Hendrik van Trie.

De beste plek om naar de concerten te luisteren is op de Korenmarkt en rondom de toren. Toegang is gratis.Programma’s van alle beiaardconcerten worden wekelijks gepubliceerd op Facebook: Facebook.com/carillonnijmegen

Meer informatie?

Wij helpen je graag verder!
Google Reviews logo